Служба безпеки поширила заяву, що Володимиру Рубану не надавали доручень або повноважень на ведення перемовин про звільнення українських полонених на Донбасі. Про це йдеться у заяві, поширеній прес-центром СБУ.

«Останнім часом такий собі громадянин В. Рубан поширює заяви, що начебто він, як представник СБУ, проводив якісь переговори з можливого звільнення громадян України в Мінську та начебто обговорював там вірогідність їхнього обміну на російських військовослужбовців. СБУ офіційно наголошує, що В. Рубану не надавалися жодні доручення чи повноваження вести будь-які переговори щодо звільнення громадян України», - йдеться у тексті.

Повідомляється, що у Службі безпеки створено Об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення антитерористичної операції. Тільки цей центр має повноваження на переговори та заяви від імені СБУ.

Окрім того, у тексті йдеться, що Рубан не має звання генерала СБУ.

«Тривалий час він (Рубан – Ред.) безпідставно називає себе «генералом» спецслужби, з його слів так його представляють і окремі ЗМІ. Це також не відповідає дійсності», - додали у тексті.

«У Мінську триває робота Тристоронньої контактної групи і чотирьох підгруп, де Україну представляють уповноважені на це особи. Звичайно, пан Рубан міг побувати у Мінську як приватна особа, але  він ніколи не брав участі в офіційних перемовинах чи зустрічах», - додали у повідомленні.

Читайте також: Стали відомі підсумки засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську

Як повідомлялося, у СБУ знають про точне місцеперебування 57 полонених на Донбасі.