НОВИНИ

Журналісти з'ясували власників дорогих авто, на яких їздять працівники Головного управління СБУ

Більшість машин зареєстровані на родичів та дружин працівників спецслужби.

11 автомобілів, серед яких є машини класу преміум, на яких їздять працівники Головного управління Служби безпеки України в Києві, належать їхнім родичам та дружинам. Це встановили журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та «UA:Першого» каналу.

Машини задокументували в Аскольдовому провулку біля Головного управління Служби безпеки України у Києві та області у жовтні 2015 року.

У грудні новопризначений керівник Головного київського управління Степан Грещук надав редакції «Схем» результати службової перевірки і заявив: «Усі автомобілі, які належать співробітникам СБУ, ми ідентифікували».

Зокрема, Mazda СХ 5 вартістю близько $30 тис. використовується співробітником Тупицьким і належить рідній сестрі його дружини. Її батько – підприємець, як пояснює Тупицький.

BMW X5 вартістю від $70 до $100 тис. використовується співробітником Керезвасом і належить його батькові. У поясненні Керезвас зауважив: гроші на автомобіль заощаджені його родиною та ним самим за останні кілька років. Автівкою BMW 318i користується працівник СБУ Кувачев, машина належить його матері. Походження автомобіля співробітник пояснює тим, що його батько понад 15 років працює за кордоном.

Volkswagen Tiguan вартістю $30 тис., за даними СБУ, використовується співробітником Яковцем, але належить його дружині, але не внесений в декларацію про доходи за 2014 рік, оскільки реєстрація шлюбу відбулася у 2015-му.

Volkswagen Touareg вартістю близько $20 тис. використовується співробітником Ладуром і належить його батькові – приватному підприємцю.

На Toyota Prado вартістю $25 тис. їздить співробітник Кириленко. Авто оформлене на його дружину. А от кошти на транспортний засіб, за словами Кириленка, зібрано від продажу двох авто, які перебували у кредиті.

На Toyota Highlander на роботу їздить співробітник СБУ Іван Порада. Автомобіль належить дружині Поради. У поясненнях співробітник зазначає, що кошти на авто були отримані від родини дружини.

Співробітник на ім’я Масьондз також їздить не на своїй автівці. Lexus NX вартістю від $50 до $70 тис. належить матері працівника СБУ. Співробітник пояснює, що його батьки мають особисте селянське господарство.

Працівник Служби безпеки Педан їздить на Acura MDX вартістю від $20 до $40 тис., яка зареєстрована на рідну сестру дружини Педана, батько якої – підприємець.

Співробітник Єлхін їздить на Infiniti, який у власності матері.

Співробітник Ковалевський користується Volkswagen Touareg Від $40 до $50 тис., який, за словами працівника СБУ, його дружина отримала від продажу нерухомого майна.

Журналістам також повідомили, що Служба безпеки під час внутрішньої перевірки не побачила ознак корупції та завершила розслідування.

Михайло Глуговський, який очолював Головне управління СБУ в Києві та області під час зйомки сюжету у жовтні, переконував, що більшість співробітників користуються громадським транспортом.

Водночас він прямо казав, що автомобілі, на яких їздять його підлеглі, можуть бути зареєстровані на родичів.

На запитання, чи може співробітник СБУ дозволити собі машину вартістю 40 тисяч доларів, він відповів: «Співробітник не може. Але в нього є родичі, батьки і різні там можливості». Наразі Глуховський став заступником голови СБУ.

Дивіться також: З’явилося відео затримання СБУ журналістів програми "Схеми"

Як повідомлялося, 2 жовтня СБУ в Києві затримала двох журналістів програми "Схеми". Під час затримання, як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу. У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час журналістів відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.