НОВИНИ

Україна домовилася з трьома країнами про пільгові перевезення вантажів до Азії в обхід Росії

Україна, Казахстан, Грузія та Азербайджан підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту.

Голови залізниць Азербайджану Джавід Гурбанов, Казахстану Аскар Мамін, Грузії Мамука Бахтадзе та України Олександр Завгородній під писали протокол про тарифи у Баку 14 січня. Про це повідомило азербайджанське видання trend.az.

На зустрічі також були присутні генеральний директор Бакинського міжнародного торгового морського порту Талех Зіядов і голова Азербайджанського Каспійського морського пароплавства Рауф Вєлієв.

Документ передбачає встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення по Транскаспійському маршруту, проведення комплексних заходів щодо спрощення руху поїздів за маршрутом, збільшення вантажообігу.

Аналогічний двосторонній протокол підписали також окремо Азербайджан і Грузія.

Як повідомлялося, 1 січня президент РФ Владімір Путін встановив нові правила перевезення вантажів із України в Казахстан через Росію. Натомість влада Казахстану пообіцяла не вводити обмежень на імпорт українського продовольства слідом за Росією.