НОВИНИ

У Росії спалили книги, видані Фондом Сороса

Влада вважає, що така література пропагує чужі для російської ідеології установки.

У російській Воркуті знищили книги з бібліотечного фонду міського Гірничо-економічного коледжу, які були видані за підтримки Фонду Сороса. Про це повідомили  в регіональному міністерстві освіти та молодіжної політики.

За повідомленням міністерства, на виконання доручення повноважного представника президента Росії в Північно-Західному федеральному окрузі в грудні 2015 року в регіоні провели моніторинг наявності в бібліотеках організацій професійної освіти навчальної літератури, виданої в рамках проекту Фонду Сороса "Відновлення гуманітарної освіти в Росії". Таку літературу виявили у трьох навчальних закладах.

Представники Воркутинського гірничо-економічного коледжу, де містилися 53 екземпляри навчальної літератури, вже знищили ці книги шляхом спалення. У коледжі повідомили, що так чинять з усією старою і непотрібною літературою.

В Ухтинському державному технічному університеті знайшли 413 книг, їх рекомендували вилучити. Виявлені в Воркутинском політехнічному технікумі 14 книг прибрали з бібліотеки, готується акт списання. У подальшому видання будуть утилізовані за допомогою знищувача паперів.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року Генпрокуратура РФ визнала небажаними на території Росії іноземні НКО - Фонд "Відкрите суспільство" (Open Society Foundations) та Інститут "Відкрите суспільство фонд сприяння" (OSI Assistance Foundation). Обидві організації входять в структуру Фонду Сороса - мережі міжнародних благодійних організацій, створених відомим американським фінансистом Джорджем Соросом.

Представництва Фонду працюють більш ніж в 30 країнах. Керівні органи розташовані в Нью-Йорку і Будапешті. З 2003 року всі фонди Сороса припинили свою діяльність в Росії.

В грудні 2015 року на регіональних інформаційних сайтах з'явилися відомості про доручення про вилучення літератури, виданої за підтримки Фонду Сороса, так як вона, стверджувалося в повідомленнях, формує в молодіжному середовищі викривлене сприйняття вітчизняної історії та популяризує чужі для російської ідеології установки.