НОВИНИ

Укроборонпром презентував нову снайперську гвинтівку

Зразок буде передано на випробування до Збройних Сил України.

Генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов під час телемарафону  в ефірі "5 каналу" презентував нову гвинтівку для ЗСУ.

"Сьогодні до студії ми прийшли, щоби продемонструвати новий зразок армійської гвинтівки. Якщо точно вимовити її назву – це ВМ2 МП УОС. Гвинтівка зроблена силами підприємства, яке входить до "Укроборонпрому" – це підприємство "Укроборонсервіс". Те, що ви зараз бачите – це уже другий зразок, перший зразок – ми презентували гвинтівку калібру 12,7 підприємства завод "Маяк". Ця гвинтівка – калібру 7,62".

За словами Романова, нова гвинтівка – ідентична своїм іноземним аналогам. Вона оснащена системою глушіння звуку та візуального вихлопу, універсальною планкою Пікатінні для кріплення прицілів, телескопічним прикладом. При цьому корпус гвинтівки – повністю вітчизняна розробка, виготовлена із спеціального авіаційного алюмінію, а ствол і затвор – запозичені у радянської снайперської гвинтівки Мосіна. Живлення боєприпасами, на відміну від радянського попередника, здійснюється за допомогою зйомного магазину різної ємкості (на 5 або 10 патронів).

Гвинтівка може комплектуватись імпортними оптичними системами, а окрім того черкаське підприємство "Фотоприлад" розробило і зараз доопрацьовує після випробувань власний оптичний приціл.

"На сьогодні українські підприємства мають 100-відсоткову можливість виробляти цю гвинтівку", – запевнив Романов.

"Після сьогоднішньої презентації ми передаємо цей зразок до Збройних Сил і чекаємо замовлення, для того щоб ця гвинтівка максимально швидко потрапила до армійських частин", – уточнив він.

Нагадаємо, раніше Укроборонпром відзвітував про виготовлення військового обладнання для Міноборони та Нацгвардії у 2015 році.

Як повідомлялося, у 2015 році Укроборонпром отримав закордонних контрактів на $1 млрд.