НОВИНИ

Мєдвєдєв закликав Росію готуватися до найгіршого сценарію

Російська влада заговорила про адаптацію державних фінансів до нових економічних реалій.

Прем’єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв у середу, 13 січня, на Гайдарівському форумі закликав Росію готуватися до найгіршого економічного сценарію за умови продовження падіння цін на нафту.

«Якщо ціни на нафту і далі будуть падати, то параметри бюджету зазнають уточнень - це потрібно розуміти, потрібно приготуватися до найгіршого сценарію, як це роблять і в інших країнах», - зазначив Мєдвєдєв.

«Основне питання - вибір найбільш ефективної форми оптимізації бюджету. Базовий принцип нашої політики повинен залишитися незмінним - жити треба за коштами, в тому числі, за рахунок скорочення бюджетних витрат, зменшення витрат на державний апарат, приватизації частини державних активів», - наголосив він.

Світові ціни на нафту перебувають на мінімальних з 2004 року позначках. Вартість бареля нафти Brent варіюється в районі $30, у той час як бюджет РФ, який продемонстрував торік дефіцит у розмірі близько 2,6% ВВП, балансується при ціні $82 за барель. Російська влада заговорила про адаптацію державних фінансів до нових реалій, вирішивши почати з 10-відсоткового скорочення витрат і повернувшись до обговорення процесу приватизації.

Нагадаємо, Путін став найгіршим економістом РФ за версією видання Bloomberg.