НОВИНИ

Чотири «міжфракційних об’єднання» у Раді складаються лише з одного депутата

Усі «одноосібники» представляють фракцію БПП.

У парламенті офіційно створили низку міжфракційних об’єднань депутатів, членами яких є тільки одна особа. Про це повідомили у громадянській мережі ОПОРА, яка отримала відповідь Апарату ВР на відповідний запит.

Повідомляється, що за рік кількість таких об’єднань зросла з трьох до п’яти. Серед них «За національне патріотичне виховання» – голова і єдиний член Ігор Артюшенко (фракція БПП), «Відродження Херсонщини» – Андрій Гордєєв (БПП), «Європейська Харківщина» – Михайло Кобцев (БПП), «Захист села» – голова Аркадій Корнацький (БПП), «Міжфракційне депутатське об’єднання дружби з Європейським Союзом» – Андрій Лопушанський (БПП). З оприлюдненим Апаратом ВР у відповідь на запит Павла Миронова складом усіх міжфракційних об'єднань станом 22 грудня можна ознайомитися за посиланням.

Найчисельнішим об’єднанням у ВР є «За тверезе майбутнє», членами якого стали 77 нардепів (голова позафракційний Михайло Головко).

Також в ОПОРІ назвали «найвигадливіші» назви об’єднань. Серед таких: «Або реально допомагати людям, або розпуститися!», «Світове українство».

Загалом до міжфракційних об’єднань входять 374 з 422 народних обранців. Парламентар може як входити до кількох МФО (Іван Крулько («Батьківщина») – до 14, Оксана Юринець (БПП) та Наталія Кацер-Бучковська («Народний фронт» – до 12), так і не входити до жодного утворення.

Загалом у Раді наразі 75 міжфракційних об'єднань. Серед них намолодишими є «За вільний Кавказ» та «Голос громади», створені у листопаді.

Оновлення. Після публікації вказаної новини народний депутат Ігор Артюшенко звернувся до редакції Тиждень.ua з вимогою спростувати інформацію про те, що у складі міжфракційного об'єднання "За національне патріотичне виховання" лише одна особа. На підтвердження своїх слів він оприлюднив документ під назвою "Персональний склад міжфракційного об'єднання "За національне патріотичне виховання" від 17 грудня 2014 року, згідно якого до складу об'єднання висловили бажання вступити ще 11 депутатів, окрім Артюшенка. Зокрема, у документі вказано імена Миколи Величковича, Андрія Левуса, Вадима Денисенка, Юрія Тимошенка, Олександра Кірша, Михайла Гаврилюка, Ірини Єфремової, Олега Медуниці, Олега Петренка, Ігоря Гузя та ще одного нардепа, чиє прізвище написано нерозбірливо.

Водночас на сайті "Доступ до правди" у відповіді Апарату ВР від 22 грудня 2015 року на інформаційний запит вказано, що до складу названого міжфракційного об'єднання входить лише один нардеп.

Також відповідна інформація досі розміщена на вебсайті громадянської мережі ОПОРА.