НОВИНИ

США встановили тип вірусу, який атакував українські енергомережі

Україна стала першою у світі державою, електричні підстанції якої були відключені хакерською атакою.

Департамент з національної безпеки США повідомив, що встановив тип вірусу, який тимчасово відключив від електроенергії 80.000 українських споживачів у грудні 2015. Спеціалісти класифікували його як «BlackEnergy Malware».

Також Департамент оголосив про свою підтримки України у веденні розслідування даної атаки.

Експерти оцінили інцидент, що стався 23 грудня на Прикарпатській обленерго, як перший відомий факт відключення електроенергії, спричинений кібератакою. Служба безпеки України звинуватила в мережевій атаці Росію, в той час як американська ІТ-фірма iSight Partners пов'язала його із російською хакерської групою, відомою як «піщаний хробак».

Під час проведення консультування Департамент з нацбезпеки США заявив, що знеструмлення пов'язане із використанням шкідливого коду, виявленого у 2014 році системою промислового контролю критично-важливої інфраструктури Сполучених Штатів. Проте успіху тодішні атаки на американські об’єкти так і не досягли.

У доповіді, опублікованій вашингтонським Інститутом передових технологій (SANS Inc), спеціалісти дійшли висновку, що саме кібератка спричинила шестигодинне відключення електроенергії на території України. Хакери застосували спеціальне шкідливе програмне забезпечення, яке запобігало виявленню мережевого вторгнення.

Нагадаємо, США перевіряють причетність РФ до кібератак на українські електромережі.

І як повідомлялося, СБУ вже запобігала вірусній атаці російських спецслужб на енергетичні об'єкти України.