Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
13 січня, 2016 10:50   ▪   Версія для друку

Росіяни стали прихильнішими до постаті Сталіна

Усе більше громадян РФ розділяє думку про «визначну роль Сталіна» у різних історичних подіях.

За остання вісім років у Росії збільшилася кількість осіб, які підтримують політичні рішення диктатора Іосіфа Сталіна та зменшилася кількість тих, хто сумніваються у достовірності інформації про нього. Такі результати грудневого соцопитування опублікував російський «Левада-Центр».

Зокрема, наразі третина росіян вважає, що «які б помилки і пороки не приписували Сталіну, найважливіше – що під його керівництвом наш народ вийшов переможцем у Великій Вітчизняній Війні» – 34% проти 28% у 2007 році.

«Сталін – мудрий керівник, який привів СРСР до могутності та процвітання», – упевнений кожен п'ятий росіянин (20% проти 14% у 2007 році).

Кількість респондентів, які вважають, що «тільки жорсткий правитель міг підтримати порядок у державі в тих умовах гострої класової боротьби, зовнішньої загрози, загальної розхлябаності, які у нас були 50-70 років тому» не змінилася – 15%, як і вісім років тому.

Ще 12% росіян переконані, що «наш народ ніколи не зможе обійтися без керівника такого типу як Сталін, рано чи пізно він прийде і наведе порядок» (9% в 2007 році).

При цьому з 2007 року скоротилася частка критичних оцінок Сталіна. Кожен п'ятий (21%) респондент підтримав тезу, що Сталін «жорстокий, нелюдський тиран, винний у знищенні мільйонів невинних людей». Водночас у 2007 році таких було майже третина – 29%.

Про те, що «політика Сталіна призвела до того, що країна виявилася непідготовленою до війни у 1941 році та понесла найтяжчі втрати» заявили 13% проти 17% в 2007 році.

У свою чергу, кожен десятий вважає, що «ми ще не знаємо всієї правди про Сталіна і його діяльність» (11% проти 30% у 2007 році).

Під час опитування 45% росіян також висловили думку, що «часи Сталіна принесли нашій країні в рівній мірі і хороше, і погане» (44% у 1999 році).

Кожен четвертий заявив, що було більше хорошого, ніж поганого (25% проти 19% у 1999 році). А для 13%, навпаки, за часів Сталіна було більше поганого, ніж хорошого (21% у 1999 році).

Ще 3%, як в 1999 році, вважають, що цей час приніс країні тільки хороше. Стільки ж дотримуються прямо протилежної думки (3% зараз і 5% у 1999 році).

Повідомляється, що опитування, провели серед 1600 осіб у 137 населених пунктах 48 регіонів РФ. 

Як повідомлялося, меморіальну дошку на честь Сталіна відкрили в Сімферополі.

Нагадаємо, у травні 2015 року в Росії молилися на ікону з зображенням Сталіна.

Також нагадаємо, 8 травня у Липецьку Сталіна не могли відмити від рожевої фарби напередодні відкриття.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено