НОВИНИ

У Білорусі взяли під варту бойовика «ДНР»

Найманцю загрожує тюремне ув'язнення терміном від трьох до семи років.

Білоруська міліція в Мінську затримала 35-річного безробітного, якому пред'явлено звинувачення в участі у бойових діях на сході України на боці самопроголошеної «Донецької народної республіки». Про це повідомив журналістам начальник УВС Брестського облвиконкому генерал-майор міліції Федір Балейко.

За його словами, чоловіка розшукували за зовсім іншим звинуваченням – як злісного неплатника аліментів.

«Коли його привезли (з Мінська – Ред.) в Пружани, почали працювати, з'ясувалося, що він брав участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі бойових загонів. Має нагороди, надав цьому підтвердження під час опитувань», – зазначають у поліції.

Тепер за найманство заарештованому загрожує тюремне ув'язнення терміном від трьох до семи років.

Білоруська влада припускає, що в бойових діях у сусідній Україні беруть участь понад 100 громадян Білорусі, і попереджає, що на батьківщині всім їм загрожує кримінальне переслідування, незалежно від того, за яку зі сторін конфлікту вони воювали.

Крім того, правоохоронці Білорусі відзначають значне зростання злочинів, пов'язаних із незаконним обігом зброї, у прикордонних з Україною регіонах.

Як повідомлялося, так званий підполковник «ДНР» Євген Кононов з позивним «Кіт», який загинув від кулі невідомого снайпера в тимчасово окупованому Донецьку, був громадянином Білорусі. На схід України воювати він поїхав у травні 2014 року.