НОВИНИ

В Індії засудили українських моряків із корабля, який начебто перевозив зброю

Трьом громадянам України присудили по 5 років позбавлення волі.

Суд в Індії засудив трьох громадян України – членів екіпажу судна Seaman Guard Ohio до п'яти років позбавлення волі. Про це повідомив перший секретар департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Євген Ігнатовський.

"Вирок у цій справі був винесений 11 січня цього року. Відповідно до нього, членів екіпажу судна Seaman Guard Ohio, серед яких троє громадян України, засудили до п'яти років позбавлення волі. Таке рішення прийняв суд першої інстанції Таміл-Наду в Індії", – сказав він.

За його словами, крім українців були засуджені восьмеро громадян Великобританії і 14 – Естонії.

За словами Ігнатовського, дипломатичні представництва України, Великобританії та Естонії разом з адвокатами напрацьовують подальші дії щодо захисту прав своїх громадян.

Захист має намір оскаржити рішення суду.

Нагадаємо, у жовтні минулого року в затоці Манар між берегами Індії та Шрі-Ланки берегова охорона Індії затримала судно Seaman Guard Ohio для перевірки інформації про наявність на борту зброї та необхідних для перевезення цього вантажу документів.

МЗС України незабаром повідомило, що на борту судна є троє громадян України - капітан, старший інженер і охоронець. МЗС  також заявило, що судно Seaman Guard Ohio з українцями на борту  не перевозило зброю,  уточнивши, що на судні була тільки штатна зброя охорони.

Через кілька днів екіпаж судна звинуватили у незаконному зберіганні зброї і боєприпасів.