НОВИНИ

The Economist: У 2016 році світове споживання енергії зросте на 2,5%

Поки що намір Саудівської Аравії утримати свою частку ринку, викачуючи величезні обсяги нафти, похитнув позиції небагатьох сланцевих гравців. Однак ця стратегія найближчим часом триматиме ціни на місці.

Світове споживання енергії цьогоріч зросте на 2,5%. Серед нафтовиробників активізується протистояння між традиційними добувачами з Перської затоки, яким нафта обходиться дешево, та революційними, але по вуха в боргах американськими сланцевими компаніями, пише The Economist.

Поки що намір Саудівської Аравії утримати свою частку ринку, викачуючи величезні обсяги нафти, похитнув позиції небагатьох сланцевих гравців. Однак ця стратегія найближчим часом триматиме ціни на місці. Сланцеві нафтові компанії знаходитимуть більше варіантів заощадження на видобутку. Чимало з них матимуть труднощі через підняття відсоткових ставок у США, але нафта West Texas Intermediate за середньої ціни $55/барель лишатиметься переважно прибутковою; видобуток чорного золота 2016-го в США впаде лише на 4,5%.

Brent ($60 за барель) пропонує скупі перспективи шельфовим операторам, неблизькосхідним членам ОПЕК і канадським компаніям, що працюють на нафтоносних пісках. Їхні позиції погіршуватимуться, адже Іран після скасування санкцій у 2016-му викачуватиме додаткові 470 тис. б/д. З огляду на зростання пропозиції чорного золота до близько 96 млн б/д інвестиції в нафтовидобувну промисловість зменшуватимуться.

На газових ринках сланцева «революція» США сьогодні є даністю. Вона охопить і поставки скрапленого газу. У 2016 році його активно продаватимуть американські, малайзійські та австралійські заводи. Нафтові компанії парируватимуть, але багато нових проектів із будівництва терміналів для скраплення відкладуть у шухляду.

Виробників вугілля втішить Індія, адже споживання там зросте на 8%. Відновлювана енергетика відкроїть 14% світового споживання за допомогою регуляторів.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та "Українського тижня" "Світ у 2016"