Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
9 січня, 2016 21:41   ▪   Версія для друку

Суд зняв арешт із рахунків компанії Ахметова в шести українських банках – ЗМІ

Арешт на 15 рахунків «Нафтогазвидобування» в шести українських банках був накладений в середині червня минулого року.

Печерський суд Києва зняв арешт з рахунків компанії «Нафтогазвидобування» в шести українських банках 31 грудня. Про це стало відомо з двох визначень Печерського суду Києва від 21 грудня і від 30 грудня 2015 року, розміщених в Єдиному реєстрі судових рішень.

Кілька днів тому той же суд скасував арешт вуглеводнів, які були видобуті на свердловинах Мачухського і Семиренківського родовищ.

Арешт на 15 рахунків «Нафтогазвидобування» в шести українських банках був накладений в середині червня минулого року. Тоді ж у компанії були арештовані вуглеводні, видобуті на свердловинах №1, 2, 3, 4, 5, 51, 52 Мачухського родовища і свердловинах №1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 16, 17, 51, 60, 62, 63, 64, 70 Семиренківського родовища.

Санкція була застосована в рамках кримінального розслідування (початого в 2013 році) про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. За рішенням суду, видобувному підприємству заборонялося використовувати або відчужувати видобутий газ, користуватися рахунками.

У суді юристи «Нафтогазвидобування» доводили, що розмір збитку державі від несплати податків неспівставний із арештованими сумами на рахунках компанії. Більше того, слідчими навіть не було встановлено, скільки грошей знаходилося у «Нафтогазвидобування» в банках (сума в судових документах не уточнюється).

Суддя Володимир Карабань погодився з цими та іншими доводами, знявши арешт з усіх рахунків компанії 30 грудня 2015 року.

Аналогічним результатом для «Нафтогазвидобування» закінчився і другий суд, де її юристи оскаржували заборону на відчуження вуглеводнів, видобутих компанією на Семиренківському і Мачухському родовищах. По-перше, суддя Світлана Бабенко врахувала позицію прокурора, який заявив, що необхідність в продовженні арешту відпала. По-друге, свою роль зіграли слова адвокатів компанії про те, що арешт видобутого газу блокує підприємницьку діяльність «Нафтогазвидобування» і призводить до численних збитків, не дозволяючи вести виробничу діяльність, «пов'язану з видобутком дефіцитного для України газу, виплачувати заробітну плату і податки».

В результаті, заборона на відчуження вуглеводнів, видобутих на 24-х свердловинах в Полтавській області, знята.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено