НОВИНИ

У Польщі відбулися масові мітинги проти скандального закону про ЗМІ

Акції пройшли під гаслом "Вільні мас-медіа".

У 19 польських містах пройшли маніфестації та мітинги, організовані Комітетом захисту демократії, під гаслом "Вільні мас-медіа". Про це повідомили ЗМІ.

"У столиці кілька тисяч учасників протестів проти змін у громадських ЗМІ, під прапорами Польщі та Євросоюзу, провели мітинг на майдані Повстанців Варшави, поблизу будинку ПТБ", - йдеться у публікації.

Було зачитано лист лідера Комітету Матеуша Кійовського: "Роками багато хто з нас мав застереження до способу функціонування громадських ЗМІ, але новий закон, який нині впроваджується у життя, йде в протилежному напрямку. Замість того, щоб зміцнювати незалежність і свободу ЗМІ, на них одягається політичний намордник. У жодній країні ЄС керівника громадського ЗМІ не призначає міністр. Це мабуть найкраще показує як ми віддаляємося від демократичних стандартів".

Міністр держскарбниці Давид Яцкєвич здивований протестами і наголошує, що вимоги їх учасників не мають нічого спільного з дійсністю. "Чому раніше не проводилися акції протестів, коли громадські ЗМІ належали лише одній політичній силі", - запитує міністр.

Нагадаємо, 7 січня президент Польщі Анджей Дуда затвердив поправки до закону про телебачення і радіомовлення, згідно з яким членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр держскарбниці Польщі. Закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади, а також термін повноважень членів правління та наглядових рад.

Із критикою нового закону виступили громадські організації, ОБСЄ і Європейська комісія, яка заявила, що готова посилити тиск на Польщу через ухвалений сеймом закон щодо державних ЗМІ.

Керівництво деяких державних телеканалів Польщі подало у відставку 2 грудня на знак протесту щодо відповідного закону.