НОВИНИ

Чиновник Януковича заявив про зняття санкцій проти нього у ЄС

Портнов нібито хоче переказати заарештовані гроші до українського банку.

Екс-перший заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про набуття чинності рішенням суду у Люксембурзі про скасування санкцій щодо нього. Про це заявив сам Портнов на сторінці у мережі Facebook.

«Сьогодні канцелярія Суду у Люксембурзі, повідомила, що Рада Євросоюзу у встановлені терміни не подала апеляційну скаргу і рішення Суду ЄС від 26 жовтня 2015 року, який визнав протиправними всі рішення Ради ЄС про введення відносно мене міжнародних санкцій набуло чинності», - пише Портнов.

За його словами, «з цього моменту рішення люксембурзького суду стало джерелом міжнародного права і може офіційно використовуватися, як прецедент у судових справах проти Євросоюзу заявниками з різних країн світу».

«Вважаю, що за цю юридичну поразку чиновники Євросоюзу повинні бути вдячні українським прокурорам, міністру юстиції та своєму послу в Україні Яну Томбінському, що брав активну участь у координації дій з українськими чиновниками, поширенні неперевірених даних та ініціювання санкцій», – заявляє екс-чиновник Януковича.

Портнов також вказує, що «вже відправив у Брюссель повідомлення з реквізитами свого рахунку в українському банку, куди Раді Євросоюзу потрібно перерахувати гроші за рішенням люксембурзького суду».

Як відомо, 5 березня 2014 року Рада ЄС ввела санкції та заморозила активи 22 українських екс-чиновників, підозрюваних Україною у сприянні "злочинів режиму Віктора Януковича".

6 березня 2015 року ЄС зняв санкції з екс-заступника глави АП Андрія Портнова, екс-радника Президента України Ігоря Калініна, екс-глави СБУ Олександра Якименка і сина екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова Олексія, оскільки українська сторона так і не надала звинувачень і доказів їх провини. Стосовно ще 4 українців санкції продовжені до 6 червня 2015 року. Для 14 екс-чиновників - продовжено на рік.

У квітні 2015 року стало відомо, що Портнов позивається до Ради ЄС через "незаконне введення санкцій". 26 жовтня суд ухвалилв рішення на користь Портнова.