НОВИНИ

Генерал-майор ВПС США: Американські війська вперше за багато десятиліть стануть уразливі для повітряних нападів

Тривалій перевазі американських ППО почали загрожувати безпілотники.

У 2016 році США впритул займуться проблемою переоснащення системи ППО, адже їхній перевазі в повітрі, що тривала десятиліттями, загрожують безпілотними, які «демократизують» доступ до повітряної могутності. Цю думку Фредеріка Роджеро, колишного генерал-майора ВПС США, наводить у своєму матеріалі Бенджамін Сазерленд, позаштатний кореспондент The Economist.

"2016 року американський ВМФ уперше випробує в морі електромагнітний рейкотрон, здатний малим коштом збивати безпілотники шматочками металу, викинутими зі швидкістю, усемеро більшою за швидкість звуку", – пише автор статті.

Сазерленд зазначає, що активну боротьбу з безпілотниками також розпочали в Європі та Росії: європейська фірма Thales розробляє "пасивний радар" для відшукування БПЛА серед різноманітних перешкод, а компанія «Ростех» збудувала мікрохвильову гармату, здатну глушити безпілотники на відстані 10 км.

"Безпілотник, про який у травні 2015 року заявила ізраїльська компанія Aeronautics Defense Systems, ілюструє труднощі боротьби з цими апаратами. Складений у рюкзак і запущений із малої катапульти, після кількох годин польоту на батарейках дрон може доставити 2 кг вибухівки й вольфрамових кульок до рухомої цілі", – пояснює Сазерленд.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та "Українського тижня" "Світ у 2016"