НОВИНИ

Меркель озвучила умову збереження Шенгенської зони

ФРН в 2015 році прийняла близько 1,1 млн біженців, встановивши новий рекорд.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила в четвер, що для ефективного функціонування Шенгенської зони необхідна скоординована політика країн-членів ЄС щодо іммігрантів. Про це сказала А.Меркель під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Румунії Дачіаном Чолош.

«Я не хочу озвучувати тут які-небудь конкретні попередження або говорити «що трапиться, якщо», але я хочу сказати, що Шенгенська система зможе працювати тільки у випадку, якщо буде спільна відповідальність за прийом біженців та спільна відповідальність за захист зовнішніх кордонів», – наголосила вона.

Напередодні глава МВС ФРН Томас де Мезьєр заявив, що ФРН в 2015 році прийняла близько 1,1 млн біженців, встановивши новий рекорд.

Тим часом Австрія, ФРН, Франція, Норвегія, Швеція і Данія ввели на тимчасовій основі перевірку документів на своїх кордонах у зв'язку з триваючим напливом біженців з Близького Сходу і з Африки.

Шенгенська конвенція про відкриті кордони допускає тимчасове відновлення паспортного контролю на внутрішніх кордонах, якщо відповідна країна визнає це необхідним для підтримки безпеки і громадського порядку. Це не означає закриття кордонів для громадян ЄС та іноземців, що мають діючу шенгенську візу, а призначено виявлення нелегалів.

Нагадаємо, в грудні лідери ЄС досягли згоди у питанні посилення зовнішніх кордонів Шенгенської зони.