НОВИНИ

Президент Польщі підписав скандальний закон про ЗМІ

Із критикою нового закону виступили громадські організації, ОБСЄ і Європейська комісія.

Президент Польщі Анджей Дуда затвердив поправки до закону про телебачення і радіомовлення, які викликали критику Єврокомісії, ОБСЄ та громадських організацій. Про це повідомляє Польське радіо.

Зміни до закону передбачають, зокрема, дострокове завершення терміну повноважень членів правління та наглядових рад Польського громадського телебачення (TVP) та Польського радіо (Polskie Radio).

Також, відповідно до змін до закону, членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр держскарбниці Польщі. Закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади, а також термін повноважень членів правління та наглядових рад.

Із критикою нового закону виступили громадські організації, ОБСЄ і Європейська комісія, яка заявила, що готова посилити тиск на Польщу через ухвалений сеймом закон щодо державних ЗМІ.

Керівництво деяких державних телеканалів Польщі подало у відставку 2 грудня на знак протесту щодо відповідного закону.

Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Мужніекс закликав президента Польщі Анджея Дуду не підписувати закон про ЗМІ, а діяти на благо незалежності громадських ЗМІ в Польщі.

У відповідь, канцелярія президента зазначила, що впродовж останніх 8 років у польських ЗМІ не було плюралізму, але жоден з єврокомісарів не висловлював стурбованості з цього приводу.