НОВИНИ

Геращенко прокоментувала заяви бойовиків про звільнення полонених

Уповноважений президента назвала заяву Плотницького про "звільнення усіх полонених" схожими на фарс і вимагає підтвердження.

У разі справжньої готовності терористів на Донбасі звільнити усіх полонених українців, вони повинні вже сьогодні до кінця доби звільнити дев’ятьох з них. Про це написала на сторінці у мережі Facebook представник України у тристоронній контактній групі Ірина Геращенко

«Під останньоі зустрічі в Мінську представники окремих районів Луганськоі області, яким ми передали повну інформацію і прізвища людей , які вважаються заручниками (разом з СБУ ми передали прізвища 139 людей) і про зниклих безвісти (762 людини) заявили, що вони підтверджують, що в них утримуються тільки четверо украінських військових і п’ятеро цивільних… Також представники ОРЛО назвали прізвище ще однієі людини, яку вони начебто утримують і якоі немає в списках СБУ ( ані в заручниках, ані в зниклих безвісти), і ми зараз перевіряємо цю інформацію. І ось саме цю людину вони і готові звільнити, за нашою інформацією... тобто, поки що заяви бойовиків про милосердя більше схожі на неприпустимий в таких питаннях фарс», – наголосила Геращенко.

Україна вимагає звільнення щонайменше дев’ятьох осіб до кінця доби.

«Якщо заяви про готовність розблокувати процес звільнення правдиві, то ми чекаємо вже сьогодні звільнення як мінімум дев’ятьох украінців, інформацію про яких представники ОРЛО підтвердили на останній мінській зустрічі ( серед них і важкопоранений Володимир Ж.). Також ми чекаємо від Луганська і Донецька звільнення інших 130 украінців, чиі прізвища ми вчергове передали представникам ОРДЛО перед святами і до останнього дня 2015 року чекали інформаціі про них. Украіна в свою чергу передала всі пропозиціі по пошуку компромісу заради звільнення наших героів. І сьогодні я вчерогове отримала від президента директиви: звільнення наших героів пріорітет, мова має йти про звільнення усіх», – додала Геращенко.

Як повідомлялося, у СБУ знають про точне місцеперебування 57 полонених на Донбасі.