НОВИНИ

Україна засудила випробування ядерної зброї у Північній Кореї

МЗС України поширило відповідну заяву.

Україна висловила глибоку стурбованість заявами уряду Північної Кореї про нові випробування ядерної зброї в країні та заявила про порушення резолюцій Радбезу ООН. Про це йдеться у відповідній заяві МЗС України, оприлюдненій прес-службою відомства.

«Згаданий крок Пхеньяна є грубим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, може призвести до подальшого значного загострення складної ситуації на Корейському півострові, становить серйозну загрозу міжнародному миру та безпеці», – йдеться у заяві.

Україна заявила про необхідність невідкладно розглянути це питання на засіданні Радбезу ООН.

«Україна як держава, яка добровільно відмовилася від власного ядерного потенціалу і неухильно дотримується принципів ядерного нерозповсюдження, рішуче засуджує такі дії КНДР. Вважаємо, що це питання має бути невідкладно розглянуте Радою Безпеки ООН», – додали у заяві.

Також в Україні очікують, що КНДР припинить випробування ядерних пристроїв, дотримуватиметься відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН і відновить діалог з МАГАТЕ.

«Проблематика нерозповсюдження зброї масового знищення знаходитиметься у центрі нашої уваги в період непостійного членства України у Раді Безпеки ООН у 2016-2017 роках», – наголосили у МЗС.

Раніше 6 січня влада Північної Кореї повідомила про успішне випробування водневої (термоядерної) бомби.

Нагадаємо, Україна стала членом Радбезу ООН на період 2016 та 2017 років.