НОВИНИ

Ребекка Гармс: Альянс з Путіним за рахунок українців гарантовано зашкодить Європі

Для того, щоб здобути справжню перемогу над гібридними стратегіями Путіна, українцям потрібна моральна, фінансова і практична підтримка ЄС.

На відміну від 2014 року, коли в центрі уваги європейських політиків був російсько-український конфлікт, нині Захід відчайдушно намагається знайти спосіб припинення війни в Сирії. Про це йдеться в колонці в The Economist німецького політика Ребекки Гармс, співголови фракції «Зелені»/Європейський вільний альянс у Європарламенті.  

"Як і коли Путін може стати союзником Заходу в цьому (якщо взагалі колись може), чітко не скажеш. Але багато політиків ЄС дають зрозуміти, що хочуть цього альянсу. Але якщо ми, європейці, не хочемо вийти переможеними, то його не можна формувати за спинами українців", – вважає депутат Європарламенту.

На думку Гармс, для того, щоб здобути справжню перемогу над гібридними стратегіями Путіна, українцям потрібна моральна, фінансова і практична підтримка ЄС. Європа, своєю чергою, теж зацікавлена в успішних перетвореннях в Україні. "Демократичний прогрес в Україні – один з етапів трансформації Східної Європи, що почалася після повалення Берлінського муру. Якщо Україна знову стане корумпованою, олігархічною державою, це негативно позначиться на всіх наших східних сусідах", – пише німецький політик.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та "Українського тижня" "Світ у 2016"