НОВИНИ

За п'ять днів нового року у пожежах загинули вже 55 українців

Ще 27 осіб постраждали від вогню.

Упродовж сьогодні, 5 січня, у пожежах загинули 18 українців. Про це повідомили у прес-службі ДСНС.

«Лише впродовж 5 січня на пожежах в Україні загинуло 18 осіб. Загалом з початку року (1-5 січня) внаслідок пожеж загинуло вже 55 осіб та постраждало – 27», – повідомили у тексті.

У ДСНС застерігли, що кількість пожеж особливо збільшується під час пониження температури, коли для обігріву власних помешкань, дачних будинків люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, які перенавантажують електромережу.

У прес-службі ще раз нагадали громадянам правила пожежної безпеки в побуті:

– не паліть у ліжку;

– використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

– слідкуйте за станом та справністю електромережі;

– дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;

– не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкненими в електромережу обігрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі  великої потужності.

«Дорослим слід пам’ятати, що безпека дітей залежить від їх виховання та свідомого ставлення до елементарних правил пожежної безпеки. Не залишайте дітей без нагляду, тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь! Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та особистої безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню», – наголосили у повідомленні.

Нагадаємо, лише 1 січня в Одесі через новорічні феєрверки згоріли три будинки.