НОВИНИ

Україна анонсувала консультації з ЄС щодо контрзаходів на блокування транзиту українських товарів у РФ

Також Україна відреагує на дії Росії у СОТ.

Україна запровадить контрзаходи на обмеження транзиту українських товарів через РФ тільки після консультацій з партнерами по ЄС. Про це повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку і торгівлі з посиланням на заступника міністра та торгового представника України Наталію Микольську.

«Що стосується заходів у відповідь щодо заборони транзиту, після закінчення періоду канікул у наших європейських партнерів, ми також проведемо необхідні консультації. Адже у випадку введення нами будь-яких обмежень щодо транзиту з РФ, можуть постраждати, насамперед, наші європейські торговельні партнери. Оскільки, перед тим, як вдаватися до будь-яких дій, нам необхідно провести спільну оцінку будь-яких можливих заходів і проконсультуватися з нашими партнерами по ЗВТ з ЄС», – йдеться у тексті.

«Ми не залишимо дії РФ щодо всіх обмежень без реакції. Ми реагуватимемо в СОТ. Також зараз ведеться постійна робота з бізнесом щодо запуску альтернативного шляху транзиту в треті країни не через територію РФ», – додала Микольська.

Як повідомлялося, 1 січня президент РФ Владімір Путін встановив нові правила перевезення вантажів із України в Казахстан через Росію, що фактично заблокувало транзит товарів з України.