НОВИНИ

У Нафтогазі повідомили, коли відновлять закупівлю російського газу

За словами Коболєва, йдеться тільки про комерційне рішення.

Питання купівлі Україною природного газу у РФ є комерційним і в основному залежить тільки від пропонованої ціни. Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в інтерв'ю 5 каналу.

"Зараз це (переговори з Газпромом - Ред.) комерційний процес: домовимося - о'кей, не домовимося - будемо купувати газ в іншому місці... Для нас це буде банальне комерційне рішення - купувати чи не купувати", - сказав він.

За його словами, на останніх переговорах між Нафтогазом і Газпромом, які відбулися 23 грудня в Берліні, українська сторона озвучила російської умови на яких НАК готовий відновити купівлю російського газу в I кварталі 2016 року.

"Приміром, у грудні Україна не імпортувала російський газ і зараз (інтерв'ю бралося до оприлюднення постанови про розмір мита при поставках газу в Україну на I кварталі - Ред.) не імпортує, тобто ми чекаємо, чи будуть наші комерційні пропозиції сприйняті позитивно ", - уточнив Коболєв.

Він підкреслив, що перехід на комерційні взаємини з Газпромом став можливий після істотного розширення можливості реверсних поставок для України з боку Європи.

Нагадаємо, 25 листопада Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати. Цього дня Яценюк доручив припинити закупівлю російського газу, але продовжити транспортувати його до Європи.

У Газпромі визначили, що розрахункова ціна на газ для України в першому кварталі 2016 року становитиме $230 за тисячу кубометрів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин говорив, що Україна готова закуповувати газ у РФ в першому кварталі 2016 тільки при зниженні ціни до рівня менше $200 за 1 тис. куб. м відповідно до ринкової кон'юнктури.

1 січня прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв підписав постанову про розмір мита при поставках газу в Україну на перший квартал 2016 року, відтак ціна зі знижкою складе близько $212 за тисячу кубометрів.