НОВИНИ

У Мінінфраструктури прокоментували припинення автоперевезення товарів між Україною та Росією

Як зазначається, таке обмеження ставить під загрозу інтереси третіх країн, які не зможуть отримати необхідні товари.

Міжнародні перевезення між Україною та Російською Федерацією повністю зупинилися з ініціативи російської сторони, і Міністерство інфраструктури вважає таке ускладнення транзиту через РФ ще однією спробою російської влади негативно вплинути на економічну ситуацію в Україні. Про це йдеться в заяві міністерства.

"Непродумане рішення російської сторони без чіткого механізму його реалізації та неузгоджена квота дозволів на 2016 рік наразі призвели до повної зупинки перевезень між країнами. Більше того, таке різке обмеження транзиту через територію РФ ставить під загрозу інтереси третіх країн, які не зможуть отримати необхідні товари", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, одразу після оприлюднення документу Міністерство інфраструктури звернулося до представників Міністерства транспорту РФ для оперативного врегулювання даного питання. Однак російська сторона відмовилася давати будь-які пояснення до закінчення святкових днів.

"Поки ситуація невирішена, українська сторона закликає перевізників не планувати поїздки до Російської Федерації задля уникнення незручностей для водіїв та додаткових витрат для бізнесу. Про будь-які зрушення в цьому питанні Мінінфраструктури повідомлятиме додатково", – повідомила прес-служба.

Міністерство нагадало, що затримка з узгодженням квоти дозволів на 2016 рік пов’язана з закінченням дії відповідної Угоди між країнами та пропозицією РФ ввести квоту на двосторонні перевезення та зменшити кількість дозволів на транзитні, що матиме негативні наслідки для галузі.

"Українська сторона не погоджується на зміну умов та буде відстоювати свою позицію на усіх рівнях, оскільки діє в інтересах вітчизняних перевізників", – запевнили в Мінінфраструктури.

Як повідомлялося, 1 січня президент РФ Владімір Путін встановив нові правила перевезення вантажів із України в Казахстан через Росію. Відтепер міжнародні транзитні автомобільні перевезення вантажів з України до Республіки Казахстан через територію РФ здійснюються з території Республіки Білорусь. Це означає, що згідно з нововведеннями водії не мають права перетинати україно-російський кордон, натомість можуть заїжджати на територію РФ через Білорусь і лише за умови наявності облікових талонів та спеціальних засобів ідентифікації (пломб).

4 січня 2016 року Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.