НОВИНИ

Джемілєв анонсував створення кримського муфтіяту в Києві

Муфтіят Криму – Духовне управління мусульман Криму – зараз знаходиться у повному підпорядкуванні окупантові.

Найближчим часом у Криму почне діяти Кримське релігійне управління, головний офіс якого планують розмістити в Києві. Про це повідомив уповноважений при президенті України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

"За останньою наявною у нас інформацією, з Кримського півострова виїхало приблизно 35 тис. осіб. З них приблизно половина - кримські татари. Вони роз'їхалися по всій території України, більша частина в Києві, частина в західній частині України, у Львові, Івано-Франківську, Тернополі і частина в Херсоні. Крім цього, у Херсоні є 7-8 тис. кримських татар, які проживали там, також там живуть турки-месхетинці. Звичайно ж, правильно було б створити муфтіят там, але ми подумали, що правильніше буде, якщо він буде в Києві. У Херсоні і в інших областях можуть бути його філії або перебувати імами", - розповів Джемілєв.

За його словами, новий кримський муфтіят планують створити в Києві, тому що муфтіят Криму – Духовне управління мусульман Криму – зараз знаходиться у повному підпорядкуванні окупантові.

"Муфтій наш виявився людиною ненадійною. Повністю підкорився їм. З цієї причини ми прийняли рішення про створення тут Муфтіяту, який буде відображати думки і бажання кримських татар", - продовжив Джемілєв.

На питання, чи проведена робота з іншими релігійними організаціями, чи обговорювалося питання створення муфтіяту на материковій Україні з ними, Джемілєв відповів ствердно: "З цього приводу пройшло обговорення з іншими мусульманськими релігійними організаціями України, і надалі буде налагоджено співпрацю з ними. Є тут і хабашити, вони повністю співпрацюють з росіянами, командує ними якийсь Ахмет Тамім. З ними ми не можемо встановити діалог, тому що у них інші політичні цілі. Але інші релігійні організації підтримують нас".

Нагадаємо, торік Меджліс кримськотатарського народу вирішив виключити зі складу представницького органу муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва.