НОВИНИ

The Economist назвав країни з найбільшим очікуваним темпом зростанням ВВП у 2016 році

Лідерами по темпу економічного зростання стануть Лаос, Туркменистан і Камбоджа.

Британський тижневик The Economist прогнозує, що цього річ найактивніше зростатимуть економіки Лаосу, Туркменістану та Камбоджі.

"Ринок, що розвивається, чекає на дешевшу сировину, сильніший долар і вповільнення китайської економіки, тож із його великих гравців серед країн із найвищими темпами зростання у 2016-му буде тільки Індія. Завдяки молодому населенню та новому раунду реформ, що обіцяють стійке зростання, вона залишатиметься в лідерах принаймні кілька наступних років. Загалом серед передовиків – невеликі прикордонні країни, але навіть тут двозначних темпів зростання минулих років уже немає", – зазначає видання.

Водночас, пише The Economist, зірками є Лаос і Туркменистан, перший з яких виграє від розвитку сусіднього Таїланду, другий – через нарощування видобування газу. Камбоджа і М’янма пожинають плоди політичних реформ і зростання іноземних інвестицій.

"Решта країн із високими темпами розвитку, здебільшого в Африці, зростають завдяки поліпшенню політики й оновленню інфраструктури – це позитивні новини, але великого впливу на глобальну картину вони не справлять. Бо ж сама тільки економіка Індії вдесятеро більша за всі їхні разом", – йдеться у матеріалі.

КРАЇНИ З НАЙВИЩИМИ ТЕМПАМИ ЗРОСТАННЯ

Місце

Країна

Зростання ВВП, %

1=

Лаос

8,0

1=

Туркменистан

8,0

3=

Камбоджа

7,5

3=

Сьєрра-Леоне

7,5

5

Мозамбік

7,3

6

М’янма

7,2

7=

Бутан

7,1

7=

Дем. Респ. Конго

7,1

7=

Індія

7,1

10

Кот-д’Івуар

7,0