НОВИНИ

The Economist: Російська агресія в Сирії зробить війну ще огиднішою

Вельми пошарпані війська Асада аж ніяк не здатні відновити контроль над усією країною. Росія не пошле наземних сил, але й не покине Башара, поки він має шанс на виживання.

Російська інтервенція в Сирії зробить огидну війну ще огиднішою. Про це пише Антон Ла Ґардія, заступник редактора міжнародного відділу The Economist.

«Президент РФ Путін стверджує, що хоче завдати поразки джихадистам «Ісламської держави» («ІД»), які заснували «халіфат» на значній частині територій Сирії та Іраку. Але його пріоритет полягає в порятунку свого сирійського союзника Башара Асада; більшість російських атак спрямовані не проти «ІД», а проти повстанців-сунітів (деяких із них підтримувала Америка), які розбили сирійську армію. Підтримка Росії (та Ірану) має допомогти Асадові відвоювати частину території, втраченої у 2015 році, а то й усю її», - йдеться в матеріалі.

Ла Ґардія зазначає, що вельми пошарпані війська Асада аж ніяк не здатні відновити контроль над усією країною. Росія не пошле наземних сил, але й не покине Башара, поки він має шанс на виживання.

«Отже, страхітлива війна триватиме. Близько половини сирійського населення вже покинуло свої домівки, і ще більше людей прагне втекти із країни: щоб уникнути боїв чи призову або втративши надію, що війна коли-небудь скінчиться», - наголошує він.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»