НОВИНИ

Західні журналісти встановили прізвища 20 військових РФ, причетних до катастрофи MH17

Інформацію передали прокуратурі Нідерландів.

Експертно-журналістська група Bellingcat, яка займається розслідуваннями військової тематики за відкритими джерелами, звузила список причетних до катастрофи рейсу MH17 на території України в липні 2014 року до 20 російських військових. Про це розповів засновник Bellingcat Елліот Хіггінс.

Доповідь, де містяться імена й фотографії російських військових, які, на думку групи, причетні до катастрофи MH17, два тижні тому була надана прокуратурі Нідерландів. Доповідь від неї отримає розслідувальна група, яка займається пошуком винних в аварії рейсу Малайзійських авіаліній.

Дивіться також відео та інфографіку про причини катастрофи рейсу MH17

Прокурор розповів, що отримав дані від Bellingcat. Вся інформація пройде через розслідувальну групу і, в разі необхідності, буде включена в кримінальне розслідування. NOS повідомляє, що Bellingcat працює з розслідувальною групою, куди входять представники Нідерландів, Бельгії, Малайзії, України та Австралії.

Читайте на сторінках Тижня інтерв’ю із засновником Bellingcat про докази російської причетності до катастрофи MH17

Минулого року учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до катастрофи MH17 причетний батальйон 53 системи повітряної захисту з Курська. Один з них — Сергій М., командир бригади. Також згадуються Дмитро Т. і дев'ять лейтенантів, які перебували в «Буку» в день аварії літака. У розслідуванні йдеться і про «дуже досвідчених солдатів», які вміють керувати установкою.

Як повідомлялося, Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня оприлюднила звіт про розслідування катастрофи МН17. У нідерландському звіті не назвали точне місце запуску ракети, а лише виділили зону діаметром 320 км, звідки це могли зробити.

Натомість Україна опублікувала власну версію розслідування катастрофи рейсу. Українські слідчі дійшли висновку, що ракету з "Буку" запустили з району Сніжного (перебуває під контролем бойовиків - ред.), а її траєкторія свідчить, що метою було ураження пілотів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.