НОВИНИ

Федеріка Моґеріні: Угода з Іраном дає надію на вирішення інших криз – від Лівії до Близького Сходу

Угода з Іраном дає друге дихання тим, хто вірить у багатосторонню систему.

Багатосторонні формати, які багато хто встиг поховати, ще стануть у пригоді. Угода з Іраном, укладена у липні 2015-го, відкриває друге дихання в тих, хто досі вірить у багатосторонню систему. Про це на сторінках авторитетного британського видання The Economist пише Верховний представник ЄС з питань закордонних справ Федеріка Моґеріні.

"Вона (угода – ред.) підтверджує, що найефективніший шлях – співпраця для вироблення рішень на довготривалу перспективу. Це європейський підхід: діалог, дипломатія, партнерство, наполегливість. Від нього мають виграти всі. У випадку угоди з Іраном він дав чудові результати. Тепер можемо вдихнути нову надію в процес вирішення інших криз – від Лівії до миротворчого процесу на Близькому Сході, які ускладнюються на наших очах", – вважає політик.

За словами Моґеріні, хтось гадає, що цей підхід веде в нікуди. Хтось називає його наївним.

"Та не варто забувати, скільки криз спричинив «менш наївний» підхід. Для підписання угоди з Іраном знадобилося 12 років переговорів і майже 40 років недовіри", - нагадує вона.

У зв’язку з цим Меґерені вважає, що завдяки ефективнішій співпраці на регіональному та міжнародному рівнях мир стане реальною перспективою у Сирії.

"Регіональні та міжнародні гравці мають великий вплив на сторони сирійського конфлікту. Час зібрати їх усіх за столом переговорів на рівних умовах. Це буде непросто. Знадобляться час, колективне лідерство й складні рішення. Та якщо вдасться ефективніше співпрацювати на регіональному та міжнародному рівнях, то мир у Сирії стане реальною перспективою", - пише Верховний представник ЄС з питань закордонних справ. 

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»