НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Прикордонники відзвітували про стан будівництва «Стіни» з Росією

План не виконано майже за усіма пунктами, починаючи з фінансування.

Державна прикордонна служба отримала на заходи з облаштування кордону з Росією цьогоріч 400 млн грн. Про це повідомили у відомстві у відповідь на запит Тиждень.ua.

Вказана цифра складає менше 40% від суми, передбаченої у затвердженому урядом «Плані заходів з облаштування українсько-російського держкордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції, та Автономної Республіки Крим». За планом, у 2015 році передбачалося фінансування у розмірі 989,5 млн грн на 2015 рік. Слід зазначити, що розмір фінансування визначається не керівництвом ДПСУ, а держбюджетом України.

Читайте також: Окопаний кордон. Як будують "Стіну" на Харківщині

Точної інформації про використання бюджетних коштів прикордонники не надали, але зазначили, що 400 млн грн «до кінця цього року будуть використані у повному об’ємі».

Також, за інформацією прикордонників, цьогоріч зведено: 230 км протитанкових ровів (планом передбачалося зведення 385,7 км); 98,1 км невибухових інженерних загороджень (передбачалося 90 км); 214,5 км контрольно-слідової смуги (передбачалося також 214,5 км); зведено три опорні пункти на 60 та 120 осіб (передбачалося зведення шести таких пунктів та ще одного на 250 осіб); дев’ять пунктів на 10 осіб (передбачалося 33 пункти); шість металевих спостережних вишок (передбачалося 15); систему відеоспостереження.

Нагадаємо, уряд затвердив кошторис проекту «Стіна» лише у травні. Проект погоджували протягом восьми місяців.