НОВИНИ

Єврокомісія офіційно опублікувала позитивний звіт про безвізовий режим з Україною

Рекомендацію про зміну директиви № 539/2001 (перелік країн, громадянам яких необхідна віза для в'їзду в ЄС) ухвалять на початку 2016 року.

Звіт Єврокомісії про виконання Україною другого етапу Плану дій щодо візової лібералізиції опубліковано в офіційному журналі документації ЄС. Ознайомитися зі звітом може кожен користувач інтернету за посиланням.

«Комісія вважає, що Україна виконала всі етапи  чотирьох блоків другого етапу ПДВЛ. Беручи до уваги загальні відносини між Україною та ЄС, Комісія на початку 2016 внесе законодавчу пропозицію щодо внесення змін до Регламенту (ЄC) № 539/2001», – йдеться у тексті.

Водночас в останньому реченні звіту додали: «Комісія буде продовжувати активно стежити за неухильним виконанням Україною всіх етапів у межах чотирьох блоків ПДВЛ через існуючі структури асоціації і діалоги, і, якщо необхідно, через спеціальні механізми контролю».

На публікацію вже відреагував президент України Петро Порошенко.

«Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх критеріїв Плану дій візової лібералізації. Безвізовому режиму - бути!» – написав голова держави на сторінці у мережі Twitter.

Раніше у ЗМІ повідомили, що Єврокомісія рекомендувала скасувати візи для українців.

Як повідомлялося, Єврокомісія мала оприлюднити звіт щодо прогресу України у завершенні виконання плану дій з візової лібералізації 15 грудня, але не зробила цього. ЗМІ з посиланням на дипломатичні кола ЄС повідомили, що даний звіт може бути оприлюдненим не раніше понеділка, 21 грудня.

Під час візиту президента Петра Порошенка до Бельгії 17 грудня європейці погодилися опублікувати звіт раніше.