Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
15 грудня, 2015 09:24   ▪   Андрій Голуб   ▪   Версія для друку

Україна досі не визначила орган, який відповідає за торгівлю з окупованим Кримом

Закон України «Про Вільну екномічну зону Крим» вимагав створити орган управління зоною, однак державні відомства через майже півтора роки її існування не змогли надати чітку відповідь з цього питання.

27 вересня 2014 року почав діяти ухвалений Верховною Радою закон «Про вільну економічну зону Крим», який був покликаний врегулювати торгівлю України з окупованим півостровом, однак офіційні органи досі не виконали низку положень документу. Це слідує з відповідей на запити журналістів Тиждень.ua.

Зокрема, ст. 4 вказаного закону передбачає, що «органом господарського розвитку та управління ВЕЗ «Крим» є Керуюча компанія ВЕЗ «Крим», яка є юридичною особою і перебуває у державній власності... Функції та повноваження Керуючої компанії, а також порядок контролю за її діяльністю визначаються Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України може відмовитися від утворення Керуючої компанії або делегувати її функції та повноваження визначеному ним центральному органу виконавчої влади України або державному підприємству (далі – уповноваженому органу з питань Криму)».

В уряді у відповідь на запит Тижня повідомили, що Керуючу компанію не створили, а на запитання про інший уповноважений орган відповіли, що за вказані питання відповідають у Мінекономрозвитку та Держслужбі з питань Криму та Севастополя, оскільки «відповідно до затвердженого положення про цю службу, вона є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну політику з питань, пов’язаних з Кримом та Севастополем».

Однак в Держслужбі з питань Криму та Севастополя у відповідь на аналогічний запит Тижня зазначили протилежне, а зокрема, що «Положенням про службу не передбачено виконання функцій та повноважень Керуючої компанії ВЕЗ «Крим».

Натомість у Мінекономрозвитку просто заявили про відсутність інформації щодо «створення Керуючої компанії ВЕЗ «Крим», а запитання про інший уповноважений орган проігнорували.

Як раніше повідомляв Тиждень.ua, загальний обсяг завезених до ВЕЗ «Крим» з України за перші 8 місяців 2015 року товарів склав $610 млн, Зокрема, тільки за енергетичним контрактом Україна постачає на півострів електрики у середньому на $30 млн щомісяця.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено