Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
3 грудня, 2015 12:57   ▪   Версія для друку

Любомир Шавалюк: Загальне боргове навантаження на українську економіку досягло неймовірних рівнів

Потреби погашення та обслуговування боргів українських державного та приватного секторів упродовж багатьох наступних років з’їдатимуть величезні ресурси.

Українському урядові загалом успішно вдалося подолати перешкоди для перекредитування старих боргів і стабілізації ситуації з державним боргом. Проте на горизонті потроху з’являється нова проблема: загальне боргове навантаження на українську економіку досягло неймовірних рівнів. Про це у своєму матеріалі пише оглядач «Тижня» Любомир Шавалюк.

«Це створює неабияку загрозу розвиткові народного господарства. Адже потреби погашення та обслуговування боргів українських державного та приватного секторів упродовж багатьох наступних років з’їдатимуть величезні ресурси, які можна було б спрямувати на створення й розвиток нових проектів та галузей. Проблема комплексна й потребує складних рішень», - пояснює він.

Шавалюк наводить дані, що за результатами ІІІ кварталу 2015 року загальний борг українських уряду, підприємств та домогосподарств становив майже 200% ВВП. Якщо додати до цього зовнішній борг банківського сектору (НБУ разом із комерційними банками), то показник збільшиться на 25 відсоткових пунктів.

За його словами, за період від кінця 2007-го до ІІІ кварталу 2015-го боргове навантаження на ВВП в Україні зросло більш ніж удвічі, тобто темп приросту був ушестеро вищий, ніж у середньому по світу.

«У результаті такого зростання Україна досягнула небачених раніше висот. За рівнем боргового навантаження ми перебуваємо в авангарді країн, що розвиваються, хоча за економічними показниками плентаємось у хвості цієї групи», - зазначає Шавалюк.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено