НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Прокуратура переклала на поліцію розслідування щодо контрактів на постачання електрики до Криму

Можливі порушення під час укладання контрактів у ГПУ розслідували протягом дев’яти місяців, але не довели провадження до суду.

Правоохоронні органи наразі розслідують провадження за двома статтями у зв’язку з укладанням контрактів на імпорт електроенергії з РФ та на постачання електрики до Криму. Про це повідомили у ГПУ та Національній поліції у відповідь на запити журналістів Тиждень.ua.

Зокрема, за матеріалами службового розслідування проведеного Кабміном на початку року, 6 лютого Генпрокуратурою, а 11 лютого МВС унесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу – за фактами зловживання своїм службовим становищем посадовцями Міненерговугілля, Укрінтеренерго та НЕК «Укренерго» під час погодження умов контрактів щодо імпорту електроенергії з РФ та її постачання на тимчасово окуповану територію АР Крим.

Пізніше, а саме 16 лютого, ще одне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу відкрила прокуратура Автономної Республіки Крим – за фактом службової недбалості з боку посадових осіб Міненерговугілля та Укрінтеренерго, які допустили укладання угод на постачання електроенергії до тимчасово окупованої території АР Крим  з господарським суб’єктом, «який утворений на підставі акту органу, створеного у порядку не передбаченому законом, що призвело до тяжких наслідків».

«Указані кримінальні провадження Генеральною прокуратурою України у лютому 2015 року об’єднані в одне провадження, та в період з лютого по жовтень 2015 року, досудове розслідування у об’єднаному кримінальному провадженні здійснювалося Генеральною прокуратурою України», – йдеться у тексті відповіді Нацполіції.

Однак 16 жовтня, «згідно з постановою про доручення досудового розслідування іншому органу, винесеною першим заступником Генерального прокурора України», провадження знову повернули до МВС, а нині розслідування веде Нацполіція. Цю ж інформацію підтвердили і в прокуратурі.

«Хід розслідування цих кримінальних правопорушень перебуває на контролі в керівництва Національної поліції України, процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Генеральною прокуратурою України.  Досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі дії», – додали у відповіді.

Як повідомлялося, Україна за 10 місяців поставила електроенергії до окупованого Криму на понад $265 млн.

Нагадаємо, Укрінтеренерго та Интер РАО 29 грудня 2014 року підписали річний контракт на експорт електроенергії з РФ до України, також підписали контракт на постачання електроенергії до Криму. Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин запропонував продовжити термін угоди ще на рік.

Також нагадаємо, 20 листопада, на Херсонщині підірвали дві високовольтні опори подачі електроенергії в Крим. 22 листопада на Чаплинці повторно підірвали пошкоджені електроопори і Крим повністю відключили від електроенергії з боку України.