НОВИНИ

Вільям Тейлор: США важливо підтримати Туреччину у конфлікті з Росією як союзника НАТО

Водночас, за словами колишнього американського посла в Україні, ніхто не зацікавлений у війні між Туреччиною і РФ або між РФ і НАТО.

На тлі зростання напруження між Росією і Туреччиною США важливо підтримати Анкару як союзника НАТО. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» висловив Вільям Тейлор – колишній посол США в Україні, а нині віце-президент Центру постконфліктного миру та стабільності Інституту миру США (Вашингтон) і член правління Фонду Східна Європа.

«Гадаю, що для США важливо підтримати Туреччину як союзника НАТО. Альянс має постати об’єднаним фронтом», - сказав він.

Тейлор нагадав, що Росія вже не вперше порушила повітряний простір НАТО, територіальну цілісність і суверенітет сусідньої країни. Знаємо, що вона незаконно анексувала Крим і заслала сили на Донбас.

«Тож знаємо, що Росія становить проблему, загрозу системі міжнародної безпеки, яка зберігала мир в Європі з кінця Другої світової війни – або, принаймні, з часів холодної війни», - зазначив він.

При цьому, за словами екс-посла, ніхто не зацікавлений у війні між Туреччиною і Росією або між Росією і НАТО. Відтак важливим буде тиск на росіян, аби вони відступили, зробили переоцінку і деескалацію у всіх регіонах, де порушують територіальну цілісність сусідів.  

Як повідомлялося, 24 листопада на кордоні Туреччини та Сирії турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24. Турецька влада заявила, що він здійснив вторгнення в повітряний простір країни. Тим часом, президент РФ Владімір Путін заявив, що літак збито винищувачем F-16 «за 1 км від території Туреччини».

Після інциденту з російським Су-24 президент Туреччини Реджеп Таіп Ердоган телефонував президенту Путіну, але той не взяв слухавку.