НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Стало відомо, як робота нових поліцейських позначилася на кількості ДТП у Києві

Кількість зареєстрованих дорожньо-транспортних пригод у столиці майже не змінилася після скасування ДАІ, а у жовтні упала на 50%.

Заміна ДАІ на нових патрульних поліцейських у Києві несуттєво позначилася на загальній кількості дорожньо-транспортних пригод у столиці з липня по вересень, однак число зареєстрованих постраждалих під час аварій – зросло. Про це свідчить надана у відповідь на запит Тиждень.ua статистика ДТП у державі за період від липня по жовтень цього року.

Нова патрульна поліція столиці склала присягу 4 липня, а вже за тиждень вона повністю забрала на себе функції ДАІ. Патрульні поліцейські на початку діяльності часто ставали учасниками ДТП, а також серед мешканців Києва посали ширитися чутки про різке зростання аварій на дорогах. Однак у статистиці зареєстрованих ДТП нкмає ознак різкого зростання аварій.

Зокрема, у липні зафіксовано зменшення кількості ДТП у порівнянні з аналогічним періодом торік на 3%. У серпні та вересні кількість зросла, однак несуттєво – на 4,1% та 2,5% відповідно, а у жовтні зафіксували зниження кількості зареєстрованих ДТП на 50%.

Водночас слід зазначити, що у столиці після початку роботи нових патрульних постійно зростає кількість зареєстрованих постраждалих під час ДТП: на 28,2% у липні, 35,1% у серпні, 56,1% у вересні та 22,4% у жовтні (до запровадження патрульної поліції у 2015 році ця кількість постійно знижувалася – Ред.). При цьому кількість загиблих зросла тільки у вересні і жовтні (з восьми до 11 людей та з дев'яти до 10), однак постійно збільшується кількість травмованих.

Як повідомлялося, 18 листопада у столиці патрульний автомобіль зробив маневр, який призвів до ДТП з маршруткою. Також на початку листопада у Києві в подвійній ДТП розбили авто патрульної поліції.

Нагадаємо, від 7 листопада в Україні діють нові правила штрафування за порушення правил дорожнього руху.