НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Україна поставила електроенергії до окупованого Криму на понад $265 млн

За контрактом Україна постачає на півострів електрики у середньому на $30 млн щомісяця.

За період від 1 січня до 30 вересня 2015 року компанія Укрінтеренерго поставила на територію окупованого Криму електроенергії на суму $266 млн. Про це повідомили у Держфіскальній службі у відповідь на запит журналіста Тиждень.ua.

У Держстаті у відповідь на аналогічний запит Тижня надали інформацію про обсяг поставок електроенергії до Криму за період від січня до 31 серпня. Зафіксований обсяг постачань за цей період склав понад 4,5 трлн кВт/год вартістю майже $248,5 млн.

Як раніше повідомляв Тиждень.ua, загальний обсяг завезених до ВЕЗ «Крим» з України товарів склав $610 млн, отже електроенергія становить понад третину загального товарообігу України з окупованим півостровом

Таким чином Україна в середньому щомісяця постачає до Криму електроенергії вартістю близько $30 млн, а загальний обсяг річного контракту може складати $350 млн.

У компанії Укрінтеренерго, яка постачає українську електроенергію на територію окупованого півострова, повідомили, що покупцем за контрактом є російське ТОВ «Центр осуществления расчетов». За інформацією з російського Реєстру юридичних осіб, ця компанія зареєстрована у Москві у квітні 2014 року як дочірнє підприємство російського енергетичного холдингу «Интер РАО».

Нагадаємо, Укрінтеренерго та Интер РАО 29 грудня 2014 року підписали річний контракт на експорт електроенергії з РФ до України, також підписали контракт на постачання електроенергії до Криму. Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин запропонував продовжити термін угоди ще на рік.

Як повідомлялося, 20 листопада, на Херсонщині підірвали дві високовольтні опори подачі електроенергії в Крим. В Укренерго заявили, що внаслідок підриву електроопор на межі з Кримом без світла можуть залишитися ще дві області.

Нагадаємо, 21 листопада на Чаплинці Херсонської області правоохоронці оточили учасників блокади Криму, які не дозволяють ремонтувати підірвані напередодні електроопори. Голова підрозділу Херсонської поліції Ілля Ківа пояснив, що поліція оточила активістів, щоб дати можливість відремонтувати стовпи. Згодом відбулися зіткнення між активістами і Нацгвардією. Постраждали близько десяти людей. Після цього кримські татари оголосили про пікетування Адміністрації президента. Голова Меджлісу Рефат Чубаров провів переговори із президентом, і той запевнив, що найближчими днями звернеться до уряду з проханням прийняти рішення щодо припинення торгівлі з окупованим Кримом.

Після цього на Чаплинці повторно підірвали пошкоджені електроопори і Крим повністю відключили від електроенергії з боку України.