НОВИНИ

Moody's останнім із "великої трійки" підвищило суверенний рейтинг України

Такою була реакція агентства на реструктуризацію боргу та реформи.

Moody's Investors Service останнім із "великої трійки" рейтингових агентств відреагувало на успішну реструктуризацію українського державного боргу і підвищило суверенний рейтинг України на один щабель з Ca до Caa3. При цьому прогноз за рейтингом поліпшений з негативного на стабільний, ідеться в повідомленні агентства.

Рішення оновити суверенний рейтинг уряду України до Caa3 має такі підстави: проведення реструктуризації євробондів уряду на 15 млрд доларів, що полегшує боргове навантаження на Україну і підвищує зовнішню ліквідність країни, а також прогрес у політичних та економічних реформах в рамках кредитної програми МВФ, що відновлює економіку країни і значно скорочує дефіцит у державних фінансах.

Крім того, вересневі мирні домовленості в Мінську зменшили ризик відновлення ескалації військового конфлікту на Донбасі, що також додає оптимізму експертам Moody's.

Рейтинг Caa3 привласнений також усім дев'яти випускам нових євробондів, випущених у рамках реструктуризації.

Нагадаємо, що 19 жовтня, не чекаючи завершення реструктуризації, рейтингове агентство Standard & Poor's прийняло рішення підвищити рейтинг України в іноземній валюті з дефолтного рівня SD до B-. Рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинг України в ніч на 19 листопада - з RD (обмежений дефолт) до CCC.