Moody's Investors Service останнім із "великої трійки" рейтингових агентств відреагувало на успішну реструктуризацію українського державного боргу і підвищило суверенний рейтинг України на один щабель з Ca до Caa3. При цьому прогноз за рейтингом поліпшений з негативного на стабільний, ідеться в повідомленні агентства.

Рішення оновити суверенний рейтинг уряду України до Caa3 має такі підстави: проведення реструктуризації євробондів уряду на 15 млрд доларів, що полегшує боргове навантаження на Україну і підвищує зовнішню ліквідність країни, а також прогрес у політичних та економічних реформах в рамках кредитної програми МВФ, що відновлює економіку країни і значно скорочує дефіцит у державних фінансах.

Крім того, вересневі мирні домовленості в Мінську зменшили ризик відновлення ескалації військового конфлікту на Донбасі, що також додає оптимізму експертам Moody's.

Рейтинг Caa3 привласнений також усім дев'яти випускам нових євробондів, випущених у рамках реструктуризації.

Нагадаємо, що 19 жовтня, не чекаючи завершення реструктуризації, рейтингове агентство Standard & Poor's прийняло рішення підвищити рейтинг України в іноземній валюті з дефолтного рівня SD до B-. Рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинг України в ніч на 19 листопада - з RD (обмежений дефолт) до CCC.