НОВИНИ

Богдан Яременко: На тлі активізації терору Росія розігруватиме тему зближення з ЄС

Однак те, що деякі голоси на Заході говорять про необхідність помиритися з Росією, є наслідком або історично-політичної загальмованості, або роботи кремлівських спецслужб.

Росія на тлі активізації терору у Європейському союзі розігруватиме тему зближення з західноєвропейськими країнами, та й уже розігрує: мовляв, треба забути про розбіжності, зосередитися на спільному ворогові. А кожному уряду в демократичних (і не тільки) країнах з огляду на розвиток інформаційних технологій потрібно відразу знайти що показати людям, що дати почитати, послухати. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів голова правління «Майдану закордонних справ», колишній генеральний консул України в Стамбулі Богдан Яременко.

Проте, за його словами, це було б ефективно три-чотири роки тому. Сьогодні проблема Путіна й росіян — цілком підірвана довіра. Те, що деякі голоси на Заході говорять про необхідність помиритися з Росією, є наслідком або історично-політичної загальмованості (коли русофільство сформувалося раніше й підтримується в певних не надто впливових політичних колах), або роботи кремлівських спецслужб.

«Нині ідея, що з Росією треба будь-що співробітничати, не є політичним мейнстримом. Адже західні уряди, які хотіли б нормально жити з росіянами, постійно передають їм меседжі: «Порозуміймося нарешті, заспокойтеся з Україною, нам треба з вами торгувати». А Москва у відповідь робить дедалі гірше: бреше, перекручує факти й виставляє дурнями охочих із нею дружити. І цим остаточно підриває довіру до себе», — зазначив Яременко.

Він розповів, що сьогодні в жодного західного уряду немає панічної реакції на кшталт «усе пропало, без Росії не розберемося». Навпаки, є спокійна, зважена, правильна, консолідована. Усі показали Франції: «Ми з вами, цілком солідарні, відчуваємо ту саму загрозу й будемо разом. Тепер потрібно, щоб окрім цієї оборонної стратегії (закрити, перекрити, відмовити в Шенгені) були ще якісь конструктивні кроки, які знімали б напруження там, де воно виникає. Без них буде важко.

«Але росіяни поки що гратимуть. Наскільки успішно, зараз сказати складно. Це залежатиме також від тероризму: якщо його мережа розвинена вже настільки, що теракти не можна буде контролювати й вони періодично повторюватимуться, то якісь істеричні кроки певних урядів можливі», — наголосив Яременко.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».