НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Будь-який ухвалений проект податкової реформи матиме недоліки

За словами оглядача, автори двох варіантів реформи незворушно стоять на своєму й не хочуть слухати одні одних.

Автори двох варіантів податкової реформи в Україні незворушно стоять на своєму й не хочуть слухати одні одних. Отже, хоч би який проект ухвалили в підсумку, він не позбудеться недоліків і не матиме шансів увібрати найкращі пункти свого конкурента. Про це у своєму матеріалі пише оглядач «Тижня» Любомир Шавалюк.

«В Україні тривають дискусії навколо того, з якою податковою системою ввійти в наступний рік. І хоча вони затягуються, створюючи ризик ухвалення нового податкового кодексу разом із бюджетом-2016 за кілька тижнів або — ще гірше — днів до Нового року, то не біда. Проблема в іншому: автори двох варіантів реформи незворушно стоять на своєму й не хочуть слухати одні одних. Отже, хоч би який проект ухвалили в підсумку, він не позбудеться недоліків і не матиме шансів увібрати найкращі пункти свого конкурента», —  йдеться у статті.

За словами Шавалюка, якщо аналізувати варіанти реформи детальніше, то виникає одне дивне й не зовсім приємне враження. Здається, немов боротьба альтернативних проектів — це спір між візіонерами (громадянське суспільство на чолі з головою Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною), які не беруть до уваги важливі дрібниці, й тактиками, меншою мірою стратегами (Міністерство фінансів на чолі з Наталією Яресько), котрі зважають лише на короткострокові ефекти, ігноруючи тривалі перспективи.

«Цей спір, як у казці про лисицю та журавля, підштовхує не до пошуку компромісів та об’єднання зусиль, а до непорозумінь і взаємних колючих дорікань. Мабуть, така взаємодія характерна для українців загалом, але її бути не повинно. Особливо — коли йдеться про майбутнє цілої країни, в якій жити й одним, і другим», — пише він.

Водночас, за словами оглядача, навіть поверхове вивчення позицій обох сторін дає підстави стверджувати: пропоноване кожною з них значно краще за те, що ми мали впродовж усього періоду незалежності.

«Тобто в будь-якому випадку Україна виграє, питання лише наскільки. Це повинні усвідомити ті, хто займає жорсткі позиції. Може, тоді вони приділять більше уваги порадам опонентів, передусім конструктивним», — зазначає Шавалюк.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».