НОВИНИ

Експертиза СБУ виявила небезпечні домішки у дитячому дієтичному харчуванні з Росії

За клопотанням Служби безпеки Мінохорони здоров'я відмовилось від придбання цих продуктів для хворих на фенілкетонурію дітей.

Мінекономрозвитку та торгівлі запровадило спеціальні санкції проти російського постачальника та імпортера в Україні небезпечних лікарських препаратів виробництва РФ після виявлення небезпечних домішок експертизою на замовлення СБУ. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки.

«За результатами ініційованої СБУ експертизи, проведеної фаховою установою з контролю якості лікарських засобів, препарати дієтичного (лікувального) харчування для дітей хворих фенілкетонурією «Тетрафен»/«Нутриген» та «Афенілак» російського виробництва не відповідають встановленим критеріям безпеки.В них встановлено завищений рівень свинцю та кадмію більше ніж у 10 разів від граничного. Це призводило до численних побічних реакцій, а також до погіршення стану здоров'я у хворих дітей», – повідомили у тексті.

Окрім того, за поданням Служби безпеки Мінохорони здоров'я відмовилось від придбання продуктів спеціального дієтичного харчування російського виробництва. Також наразі органи Державної санітарно-епідеміологічної служби вирішують питання щодо заборони до обігу в Україні небезпечних для здоров’я дітей хворих на фенілкетонурію препаратів дієтичного (лікувального) харчування російського виробництва.

Читайте також: Паралельна війна: Росія скасовує потяги і бореться з українськими продуктами та заробітчанами.