НОВИНИ

The Economist: Наступним президентом Росії може стати Сєрґєй Шойґу

Міністр оборони РФ довгий час заявляв про відсутність політичних амбіцій. Саме це може зіграти йому на руку.

Міністр оборони Росії Сєрґєй Шойґу — єдиний, хто працював при всіх російських владах із моменту розвалу Радянського Союзу. Він може стати наступним президентом РФ. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

Посилаючись на колишнього радника Кремля Ґлєба Павловского, видання зазначає, що коли президентом Росії став Владімір Путін, його іміджмейкерам потрібно було створити з аморфного нового лідера якийсь образ для публіки. Адміністрація «свідомо ліпила» імідж Путіна, зокрема із Шойґу - Путін теж мав бути рятувальником.

Шойґу ж, який ніколи не мав бажання вступати в партії, розсудливо відступив у тінь, зрозумівши, «що одна колода двох ведмедів не витримає». Натомість він усіляко запобігав перед Путіним. Згодом президент РФ довірив йому армію.

Журналісти припускають, що якщо список найімовірніших кандидатів на посаду нового президента РФ існує, то Шойґу в ньому. За популярністю та рівнем довіри в Росії він до цього часу поступається лише Путіну. Не замішаний у скандалах і вважається відносно чистим. (Алєксєй Навальний звинуватив його в будівництві палацу-пагоди вартістю $18 млн, але представники Шойґу ці звинувачення відкидають). Шойґу довгий час заявляв про відсутність політичних амбіцій. Саме це може зіграти йому на руку.

«У нього не видно відчайдушного бажання будь-що лізти нагору, — каже експерт із російських питань при Нью-Йоркському університеті Марк Ґалеотті. — Відтак саме він і може опинитися на вершині».

The Economist зазначає, що в разі крайньої необхідності росіяни потягнуться до свого головного рятувальника.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».