НОВИНИ

Професор Міланського університету: Українське суспільство розчароване, бо очікувало значно швидших реформ

Броджі-Беркофф вважає, що загальною рисою українського суспільства є брак прагматизму.

Українське суспільство нині почувається некомфортно, воно розчароване, бо очікувало значно швидших реформ. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» висловила професор Міланського університету україністка Джованна Броджі-Беркофф.

«Хтозна, чи то ваш уряд не міг досі проводити глибші й швидші перетворення, чи то він просто не хоче цього, обмежуючись розмовами й дискусіями. Нова революція, яку можуть спричинити такі дії, не буде корисна для країни. Вона може виявитися значно жорстокішою за останню», - зазначила вона.

Броджі-Беркофф вважає, що загальною рисою українського суспільства досі є брак прагматизму.

«Хочете того чи ні, але треба пристосовуватися до ситуації. Є бажання втілювати ідеали тут і зараз, але немає чіткого розуміння, як саме. Окрім того, не існує і конкретного усвідомлення внутрішньої та зовнішньої ситуації. Росіяни, хоч як це дивно, прагматичніші. Вони намагаються просуватися у своїх намірах так далеко, як тільки можна. І зупиняє їх хіба що опір. Навіть їхній різновид імперіалізму є доволі прагматичним: вони не лише воюють, а й перетягують на свій бік базові елементи суспільства», - пояснила професор.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».