НОВИНИ

Лукаш хоче, щоб їй влаштували допит у справі про злочини проти Майдану

За словами екс-міністра, протягом більше п'яти днів їй так і не вдалося знайти у правоохоронних органах осіб, зацікавлених у цьому допиті.

Екс-міністр юстиції України Олена Лукаш готує апеляцію на рішення суду про взяття її під варту, вимагає допитати її у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти учасників Майдану і готова "оголошувати в розшук слідчого, який веде ці справи".

«Я вільна, я з браслетом... цілий день я була в ГПУ. Обійшла всі кабінети і просила допитати мене у справі про Майдані, так широко розрекламованому прес-службою ГПУ», - розповіла вона.

За словами Лукаш, протягом більше п'яти днів їй так і не вдалося знайти у правоохоронних органах осіб, зацікавлених у цьому допиті.

«П'ять діб я просила мене допитати. Тепер буду шукати зацікавлених у цьому осіб. Можливо, оголошу прокурора в розшук... Його звуть Деркач Олександр Сергійович», - сказала екс-міністр.

Крім того, Лукаш підтвердила, що планує подавати апеляційну скаргу на постанову Печерського районного суду Києва про взяття її під варту.

«Будемо боротися. Зараз готуємо апеляцію. Це апеляція на постанову суду про запобіжний захід. Також зробимо письмові заяви до всіх правоохоронних органів з вимогою мене допитати», - підсумувала Лукаш.

Нагадаємо, 9 листопада Лукаш відпустили, одягнувши електронний браслет.

Як повідомлялося, 6 листопада Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави затриманій екс-міністру юстиції Олені Лукаш. Згідно з рішенням судді, Лукаш триматимуть під наглядом у СІЗО до 29 грудня, але вона має можливість сплатити 5,115 млн грн застави та вийти на свободу. Згодом стало відомо, що за Лукаш вніс заставу нардеп Вадим Новинський.

5 листопада СБУ затримала екс-міністра юстиції Лукаш.

Згодом стало відомо, що Генеральна прокуратура України повідомила Лукаш про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України за фактом заволодіння під час перебування на посаді міністра юстиції України коштами державного бюджету України в розмірі 2,5 млн грн та вчиненні службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.