Місцеві вибори вкотре продемонстрували, що Україна поділена на зони впливу між олігархами, які всіляко намагаються зміцнити свою владу на місцях. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише Денис Казанський.

«Регіони держави нагадують феодальні уділи. А результат певної політичної сили в тій чи тій області безпосередньо залежить не від її програми, а від того, який олігарх за нею стоїть», - пише він.

За словами Казанського, на проблему досить однозначно вказують попередні підсумки виборів.

«Лише кілька партій змогли показати по всій країні більш-менш рівний результат. «Солідарність», «Батьківщина», РПЛ та «Самопоміч» пройшли до місцевих рад практично в усіх областях. Приємно здивували «Сила людей» і Демократичний альянс, домігшись локальних успіхів як у Західній Україні, так і на Донбасі. Водночас подекуди до місцевих рад пройшли кишенькові партії, що належать олігархам та регіональним князькам. Чи швидше навіть не партії, а політичні інструменти, створені, щоб відстоювати інтереси однієї-двох конкретних осіб», - пояснює він.

Також Казанський зазначає, що результат олігархічних партій серйозно різниться поміж регіонами залежно від ступеня впливу там їхніх власників. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».