НОВИНИ

Денис Казанський: Регіони України нагадують феодальні уділи

За його словами, на цю проблему досить однозначно вказують попередні підсумки місцевих виборів.

Місцеві вибори вкотре продемонстрували, що Україна поділена на зони впливу між олігархами, які всіляко намагаються зміцнити свою владу на місцях. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише Денис Казанський.

«Регіони держави нагадують феодальні уділи. А результат певної політичної сили в тій чи тій області безпосередньо залежить не від її програми, а від того, який олігарх за нею стоїть», - пише він.

За словами Казанського, на проблему досить однозначно вказують попередні підсумки виборів.

«Лише кілька партій змогли показати по всій країні більш-менш рівний результат. «Солідарність», «Батьківщина», РПЛ та «Самопоміч» пройшли до місцевих рад практично в усіх областях. Приємно здивували «Сила людей» і Демократичний альянс, домігшись локальних успіхів як у Західній Україні, так і на Донбасі. Водночас подекуди до місцевих рад пройшли кишенькові партії, що належать олігархам та регіональним князькам. Чи швидше навіть не партії, а політичні інструменти, створені, щоб відстоювати інтереси однієї-двох конкретних осіб», - пояснює він.

Також Казанський зазначає, що результат олігархічних партій серйозно різниться поміж регіонами залежно від ступеня впливу там їхніх власників. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».