НОВИНИ

Тука доручив силовикам розслідувати загибель борців з контрабандою під Щастям

Голова Луганщини звернувся до прокурора області Юрія Квятківського з проханням особисто очолити групу.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука доручив створити спеціальну слідчу групу для розслідування загибелі мобільної групи по боротьбі з контрабандою під Щастям. Про це повідомили на сторінці обладміністрації у мережі Facebook.

Згідно з повідомленням адміністрації, протягом 2-3 вересня на території Новоайдарського району відбулися два терористичних акти, унаслідок яких загинули та отримали поранення члени зведеної мобільної групи по боротьбі з контрабандою: військовослужбовці Збройних Сил Україні, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України та волонтер.

Згідно ч. 3 ст. 5 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації», та враховуючи погодження Антитерористичного центру при СБУ, Тука попросив створити слідчо-оперативну групу з розслідування обставин справи. 

«Очільник області звертається до прокурора Луганської області Юрія Квятківського створити та особисто очолити слідчо-оперативну групу із залученням співробітників Управління СБУ в Луганській області, Головного управління МВС України у Луганській області, військової прокуратури та військової служби правопорядку Луганського гарнізону, підрозділу військової контррозвідки Служби безпеки України з дислокацією в Луганській області», – йдеться у тексті.

Окрім того, опубліковано підписане розпорядження голови області з указаного питання. 

«Дуже важливо, щоб розслідування пройшло неупереджено і всі винні були покарані. Для мене це особисте, оскільки загинув мій друг, я обіцяю, що не дам тиснути та втручатися у розслідування «третім особам». Всі, хто вчинив цей злочин, незалежно від їх «покровителів» та звання, понесуть відповідальність перед судом і своєю честю», – наголосив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

«Також прошу всіх, хто має інформацію, довіритися мені й під мої гарантії погодитися на надання офіційних свідчень», – додав він.

Як повідомлялося, 2 вересня під Щастям на мобільну групу по боротьбі з контрабандою чекала засада. Спочатку кинули дві гранати, потім стріляли із стрілецької зброї. Загинули волонтер та працівник Державної фіскальної служби. Працівник СБУ та троє десантників отримали поранення.

Наступного дня під Щастям загинув військовий, який поїхав з’ясовувати подробиці розстрілу мобільної групи.

За версією, озвученою штабом АТО, військові загинули внаслідок дій ДРГ. Проте один із загиблих, волонтер Андрій Галущенко перед смертю заявив в інтерв’ю «Українському тижню» про погрози з боку контрабандистів з числа українських військових.

4 вересня Генштаб розповів про призначення розслідування за фактом розстрілу мобільної групи під Щастям.

Тука у своїх коментарях також натякнув, що не вірить у версію про ДРГ.

«Я здогадуюся, чиїх рук це справа. Я знаю – ти, мразь, читаєш мене і стежиш за моєю діяльністю. Знай, відтепер ти не просто барига. Ти – мій особистий ворог!», – написав після події він у соцмережах.