Начальник Генштабу Віктор Муженко заявив, що підрозділи МВС були спрямовані на штурм Іловайська за рішенням керівництва міністерства внутрішніх справ як реванш. Про це Муженко повідомив в інтерв'ю Українській правді, розповідаючи про події в Іловайську.

"Іловайськ був спробою реваншу МВС після того, як вони не втримали Ясинувату", - сказав він.

"19-го серпня підрозділ 95-ї окремої аеромобільної бригади у взаємодії з дев'яносто третього бригадою взяв цей населений пункт під контроль. Потім підрозділи МВС, які зайшли для заміни 95-ї бригади, самовільно покинули Ясиновату. Тому було прийнято рішення повторно Ясиновату НЕ штурмувати, а довести до кінця питання по зачистці Іловайська ", - розповів Муженко."Залучення цих підрозділів - це було їхньою ініціативою, керівників МВС. Здавши Ясинувату, вони повинні були взяти Іловайськ", - додав він.

Муженко відмовився називати прізвище людини, яка виступала з такою ініціативою.

"Давайте не будемо говорити про особистості. Думаю, що в ході проведення слідства там доведуть, хто, коли, що і як ініціював, хто кому і які завдання ставив, як приймалися відповідні рішення. Це якраз, мабуть, і є предметом дослідження в ході проведення досудового слідства ", - сказав він.

Муженко також розповів, що після початку обстрілу українських колон російськими військовими, на допомогу нашим бійцям були відправлені два літаки.

"Під час подій в Іловайську після слів Хомчака  "по нас стріляють" було прийняте рішення про застосування авіації, льотчики здійснили штурмовку позицій російських військ. Це робила пара літаків СУ-25", - повідомив Муженко.

"Один був збитий, льотчик катапультувався. Другий виконав завдання. До того ж льотчики дали нам інформацію, де знаходяться російські позиції. І ми вже, використовуючи карту і наше бачення ситуації та оцінку місцевості, завдали туди вогневе ураження", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чому тільки 26 серпня вони дізналися про вторгнення російських військ, якщо про це доповідали 24 серпня, Муженко пояснив: "Перша доповідь про те, що з'явилися якісь підрозділи, але без знаків розпізнавання, з'явився десь у другій половині дня 24 серпня ".

"25-го ми вже говорили про те, що це російські підрозділи. А 26-го ми вже мали реальне підтвердження на південному фланзі АТО, що це дійсно російські підрозділи, оскільки 10 військовослужбовців ЗС були захоплені в полон", - сказав він і додав, що потім були ще два військові РФ.

Їх під час виходу колон разом з українськими військовими розстріляла регулярна армія РФ.

Нагадаємо, прокуратура оприлюднила список загиблих у Іловайському котлі бійців.