НОВИНИ

У київських прокурорів вилучили півмільйона доларів та діаманти

Обшуком керував заступник генпрокурора Сакварелідзе, проти якого згодом відкрили провадження за "захоплення державної установи".

СБУ затримала заступника прокурора Київської області та першого заступника глави слідчого управління ГПУ за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенка"  Мустафа Найєм.

Нардеп також повідомив прізвища "vip - прокурорів". Це заступник прокурора області Олександр Корнієць та перший заступник глави слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін. 

"За моєю інформацією, під час затримання у посадовців було виявлено в цілому близько $500 тис, а також коштовності та цінні папери. Зокрема, під час обшуку у Шапакіна було знайдено: $130 тис. в кабінеті; $ 30 тис., 22 тис. євро у будинку; $170 тис. і 500 тис. грн у квартирі; документи на депозитні вкладення на суму 800 тис. грн, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси", - написав депутат. 

Також, за його словами, під час обшуку у Корнійця було знайдено 35 пакетів з діамантами, загальною кількістю 65 каменів. 

Фото: нардеп В'ячеслав Константиновський

Операція проводилася під керівництвом заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе та голови СБУ Василя Грицака.

"А тепер дивовижне. За результатами цієї операції було відкрито кримінальне провадження відносно ... Давида Сакварелідзе. Справу відкрив перший заступник генпрокурора Володимир Гузир за статтею "захоплення державної установи". Справа у тому, що під час затримання посадовців був використаний загін Альфа, якому довелося виламувати двері в кабінетах затриманих чиновників", - написав Найєм. 

Скандал в Генпрокуратуре. В Киеве задержаны первый заместитель главы следственного управления ГПУ Владимир Шапакин и зам...

Posted by Mustafa Nayyem on 6 липня 2015 р.

5 липня 2015 року перший заступник Генерального прокурора України Володимир Гузир розпорядився відкрити кримінальне пров...

Posted by Volodymyr Boyko on 5 липня 2015 р.

Водночас керівники Генеральної прокуратури та Служби безпеки України вже доповіли Президенту про проведення спеціальних операцій з протидії корупції у центральному апараті ГПУ та прокуратурі Київської області, в результаті якої були затримані перший заступник голови слідчого управління і заступник прокурора Київської області.

Президент високо оцінив роботу силовиків і зазначив, що й надалі вимагає рішучості дій у боротьбі з корупцією.

«Прокурорську «недоторканність» скасовано. Корупціонери мають бути притягнуті до відповідальності. Думаю, що реформована Прокуратура, після того, як там був створений спеціальний підрозділ з боротьби з корупцією серед прокурорських працівників, дуже добре починає», – наголосив він.

«Зараз треба продовжувати рішучу діяльність з викорінення корупції у вищих органах державної влади», – заявив Глава держави.

Президент підкреслив, що розслідування зазначеної справи триматиме на особистому контролі.

Як повідомлялося, у будинку судді Чернушенка знайшли боєприпаси без документів.