Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
17 квітня, 2015 19:03   ▪   Ганна Чабарай   ▪   Версія для друку

Експерт: Падіння експорту – не катастрофа, а сигнал для зміни економічної моделі

Основна проблема української економіки полягає у майже повній відсутності інвестицій.

Розвиток внутрішнього українського ринку гальмується через обмеження в бізнесі, замороження заробітних плат, відсутність інвестування та високі процентні ставки. Про це в коментарі Тиждень.ua зазначив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

На його думку, поки що немає чинників, за рахунок яких могла б розвиватись економіка, а відтак і експортоорієнтовані галузі.

Експерт вважає, що для посилення конкурентності експорту слід змінити модель української економіки.

«Український експорт переважно напівсировинний: метал, хімія, зерно, тобто товари з низькою переробною і доданою вартістю. Для того, щоб запрацювали переробні галузі, необхідні інвестиції, значні кошти, яких немає», – зазначив він.

«30-відсоткове падіння експорту не є катастрофою. Це свідчення того, що наявна модель економіки повністю себе вичерпала, і чим швидше ми перестанемо за неї чіплятись, чим швидше почнемо виробляти товари з більшою доданою вартістю, перебудуємо економіку і отримаємо кращі результати», – вважає експерт.

На його погляд, українське господарство знаходиться на дні економічної динаміки і для того, щоб почалися відтворювальні процеси, дуже важливо, щоб не було розширення агресії.

«Не треба робити трагедію з падіння експорту й імпорту. Краще думати про те, як стабілізувати макроситуацію, як залучити фінанси, тому що президент і прем’єр багато про це говорять, але Україна як була країною з найменшими інвестиціями, так і залишається. У цьому основна проблема», – повідомив Юрчишин.

Як повідомлялося, Яценюк ініціює створення ради з просування українських товарів.

Також нагадаємо, що Україна майже вдвічі скоротила обсяг торгівлі з Росією.

Читайте також: Експерт: Найзалежнішим від ринку РФ залишається експорт продукції українського машинобудування


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено